• 1
  • 2
RSS

Dzień 1 (6 czerwca 2016 roku)
W Radziejowicach powitał nas słoneczny, chociaż orzeźwiający poranek. Tymczasem po trudach wczorajszej podróży i po pierwszych spacerach po przepięknym Kompleksie Pałacowym Domu Pracy Twórczej nie bardzo chciało się wstać. Jednak nikt nie przyjechał tutaj tylko po to, aby odpoczywać, przyświeca nam przede wszystkim myśl, że chcemy rozwijać swoje pasje.
Przed nami też pierwsze wspólne śniadanie, czyli okazja do pogłębiania starych znajomości i nawiązywania nowych. W pięknej pałacowej scenerii, w otoczeniu bajkowej przyrody apetyty dopisują.
Po porannym posiłku czas na zebranie, a na nim kilka uwag dotyczących kwestii organizacyjnych. Następnie zwiedzanie galerii obrazów Józefa Chełmońskiego. Artysty, który żył i tworzył w okolicy Radziejowic i w pałacu był częstym gościem. Można tutaj było także podziwiać wiele eksponatów podkreślających niezwykły charakter tego miejsca. Andrzej Lasek, artysta plastyk prowadzący warsztaty malarskie, ciekawie uzupełniał niezwykle interesujące wypowiedzi Agnieszki Romańskiej - pani przewodnik, która przedstawiała Chełmońskiego nie tylko jako świetnego artystę, lecz również jako swego rodzaju lekkoducha i ekscentryka. Postać niezwykle barwną, niejednoznaczną i bardzo wrażliwą, ale trudną we współżyciu. Jeżeli dodamy do tego cenne uwagi dotyczące techniki powstawania obrazów mistrza – samotnika oraz opowieść pani Agnieszki o historii Pałacu Krasińskich w Radziejowicach, to bez przesady możemy powiedzieć, że wrażenia były niesamowite.
Po zwiedzaniu przyszedł czas, aby rozpocząć zajęcia. Uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na grupy: malarską i fotograficzną. Teraz już tylko do pracy!
Grupie malarskiej pan Andrzej Lasek na początku udzielił kilku cennych wskazówek na temat techniki malowania. Potem można już było przystąpić do samodzielnego malowania akwarelami. Z kolei zajęcia w grupie fotograficznej rozpoczęły się od wykładu. Wynikało z niego, że niektórzy spośród nas mylnie uważają, iż robienie dobrych zdjęć polega na zwalnianiu migawki w automatycznym aparacie fotograficznym. A że tylko trening czyni mistrza, to po wykładzie członkowie grupy fotograficznej wyszli w teren w poszukiwaniu pejzaży i obiektów do wykonywania fotografii artystycznej.
Cały dzień trwały również indywidualne konsultacje psychologiczne, prowadzone przez panie Beatę Pępkowską i Martę Czerską. Zajęciom tym obca była gabinetowa powaga. Odbywały się one w formie spacerów, a tłem do nich były przepiękne i malownicze alejki radziejowickiego parku.
Po wyczerpującym dniu wszyscy uczestnicy warsztatów wraz z kadrą organizacyjną i szkolącą spotkali się przy ognisku. I tutaj opowieściom na przeróżne tematy nie było końca.

Dzień I
Pobierz obraz
Dzień I
Pobierz obraz
Dzień I
Pobierz obraz
Dzień I
Pobierz obraz
Dzień I
Pobierz obraz
Dzień I
Pobierz obraz
Dzień I
Pobierz obraz
Dzień I
Pobierz obraz
Dzień I
Pobierz obraz
Dzień I
Pobierz obraz
Dzień I
Pobierz obraz
 
 
Powered by Phoca Gallery
 

Licznik Odwiedzin

468930
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
5
109
258
465026
5595
7740
468930

Your IP: 3.82.51.133
2018-12-19 00:21