• 1
  • 2
RSS

Dzień 7 (12 czerwca 2016)

Uczestników warsztatów obudził dzisiaj piękny niedzielny poranek. Ze względu na dzień świąteczny, życie w Radziejowicach wydaje się toczyć wolniej niż zwykle. Nie dotyczy to jednak ani „fotografów”, ani „malarzy”. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że tak naprawdę to przedostatni dzień zajęć warsztatowych.
Dlatego, w celu dokonania ostatecznej obróbki wykonanych zdjęć, grupa fotograficzna, podobnie jak wczoraj, wyjechała do Akademii Fotograficznej. Wyjazd ten miał jeszcze jeden cel, otóż każdy z członków grupy, przy pomocy wytrawnych instruktorów, musiał wyselekcjonować kilkanaście zdjęć, które wezmą udział w wyborze najlepszej pracy fotograficznej wykonanej w czasie trwania warsztatów.
W tym miejscu należy podkreślić, że zarówno wczorajszy jak i dzisiejszy wyjazd do Warszawy był możliwy dzięki uprzejmości szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, pana generała Mieczysława Gocuła, który udostępnił autobus, prowadzony przez bardzo życzliwego i doskonale znającego topografię Warszawy st. szer. Marka Futę.
Z kolei członkowie grupy malarskiej, wykonywali ostatnie pociągnięcia pędzlami „dopieszczając” swoje prace. Jutro jeszcze tylko końcowy retusz i do godz. 12.00 prace muszą być gotowe do wystawienia podczas uroczystości zakończenia warsztatów.
Miłą niespodziankę sprawiła uczestnikom warsztatów pani prezes Fundacji „NIKT NIE ZOSTAJE”, która odwiedziła ich przy sztalugach i w plenerze. Pani prezes bardzo wysoko oceniła poziom namalowanych obrazów.
Z uwagi na to, że „fotografowie” nieco wcześniej skończyli zajęcia znaczna część uczestników warsztatów udała się na spontanicznie zorganizowaną wycieczkę do Kuklówki gdzie żył i tworzył wybitny polski malarz samotnik - Józef Chełmoński.
Po, jak zwykle smacznym obiedzie, wszyscy uczestnicy warsztatów wzięli udział w wykładzie na temat „Motywacja biznesowa do działania w praktyce”, wygłoszonego przez p. Rafała Zakrzewskiego, a następnie w relaksacji grupowej prowadzonej przez panie psycholog Beatę Pępkowską i Martę Czerską.
Zamiast kolacji zorganizowane zostało ognisko gdzie rozmawiano nie tylko na tematy ogólne, ale wymieniano również uwagi i doświadczenia związane z malowaniem i fotografowaniem. Piłkarskim kibicom stworzono możliwość oglądania meczu Polska- Irlandia Płn, w ramach Piłkarskich Mistrzostw Europy, a wygrana naszej reprezentacji poprawiła i tak znakomitą atmosferę przy wspólnym biesiadowaniu. Pani prezes J. Zakrzewska, która towarzyszyła nam w czasie ogniska wykorzystała ten czas do przeprowadzenia kilku rozmów z uczestnikami warsztatów zbierając informacje o problemach weteranów misji wojskowych poza granicami państwa oraz ich rodzin.
Sporo czasu poświęcono również omówieniu stanu przygotowań do uroczystości zakończenia warsztatów, która została zaplanowana na 13 czerwca 2016 r. na godz. 17.00

dzien7b
Pobierz obraz
dzien7c
Pobierz obraz
dzien7d
Pobierz obraz
dzien7e
Pobierz obraz
dzien7f
Pobierz obraz
dzien7g
Pobierz obraz
dzien7h
Pobierz obraz
dzien7i
Pobierz obraz
dzien7j
Pobierz obraz
dzien7k
Pobierz obraz
dzien7l
Pobierz obraz
dzien7m
Pobierz obraz
dzien_7a
Pobierz obraz
 
 
Powered by Phoca Gallery
 

Licznik Odwiedzin

468932
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
7
109
260
465026
5597
7740
468932

Your IP: 3.82.51.133
2018-12-19 00:21